29 Ekim 2020
  • İstanbul15°C
  • Ankara14°C

BRİTİSH AİRWAYS'I HAVAŞ EĞİTECEK

Havaş, İngiliz havayolu şirketi British Airways (BA) ile eğitim konusunda iş birliğine gitti. İmzalanan iş birliği anlaşmasıyla birlikte Havaş, BA'nın...

British Airways'ı Havaş eğitecek

04 Mart 2015 Çarşamba 15:53

Havaş, İngiliz havayolu şirketi British Airways (BA) ile eğitim konusunda iş birliğine gitti. İmzalanan iş birliği anlaşmasıyla birlikte Havaş, BA'nın yurtdışından eğitmenlerle yürüttüğü harekat memuru ve ramp ekip sorumlusu eğitimlerini kendi bünyesindeki eğitim modülüne entegre etti.

BA'nın uluslararası standartlardaki Insignia programı üyeleri arasına "Silver" üye olarak katılan Havaş, BA'ya hizmet verdiği tüm istasyonlarda kendi eğittiği harekat memurları ve ramp ekip sorumlularıyla operasyonlarını sürdürecek.

Insignia programı kapsamında, headset, pushback&towing, ekip sorumlusu hizmetleri (SAL) ve harekat memuru hizmetleri (TRC) konusunda Havaş tarafından çalışanlara verilen eğitimlerin standartları, BA tarafından uygun donanım ve standartlarda kabul edilirken, koltuk ve perde konfigürasyonu eğitimi konusunda ise Havaş bünyesindeki eğitmenler sertifikalandırıldı.

Havaş, British Airways'e Atatürk Havalimanı'nın yanı sıra nisan ayında başlamayı planladığı Milas-Bodrum ve Dalaman Havalimanı operasyonlarında da bu kapsamda hizmet sunacak.

"ANLAŞMA, DÜNYA STANDARTLARINI SAĞLADIĞIMIZIN GÖSTERGESİ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Havaş Genel Müdür Vekili Kürşad Koçak, şirket olarak tüm operasyonlarda en iyi hizmeti sunabilmek için çalışanlara verilen eğitimleri uluslararası standartlara uygun nitelikte sağladıklarını belirtti. Koçak, şöyle devam etti: "Eğitim modüllerimizde de önceliğimiz, gelişen ve değişen sistem ve teknolojilere paralel kapsamlı eğitimlerle operasyonlarda görev alan çalışanlarımızı desteklemek. Bu doğrultuda, harekat memurlarına ve ramp ekip sorumlularına verdiğimiz eğitim başlıklarını, Avrupa'nın lider havayolu şirketlerinden British Airways'in eğitim prosedürlerine entegre hale getirerek havayolunun Insignia programına "Silver" üye olarak dahil olduk. Bu anlaşma, kurumumuzun verdiği hizmetlerde dünya standartlarını sağladığının da bir göstergesidir."

LOJİPORT

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.