24 Şubat 2019
  • İstanbul1°C
  • Ankara5°C

FİL FİLTER, 51 ÜLKEDE TESCİLLİ MARKASIYLA 80 ÜLKEYE ULAŞIYOR

1966 yılından bu yana otomobil, ağır ticari, iş ve tarım makineleri için filtre üreten Fil Filtre, aftermarket konusunda portföyüne yeni pazarlar ve potansiyel...

Fil Filter, 51 ülkede tescilli markasıyla 80 ülkeye ulaşıyor

20 Ekim 2014 Pazartesi 10:49

1966 yılından bu yana otomobil, ağır ticari, iş ve tarım makineleri için filtre üreten Fil Filtre, aftermarket konusunda portföyüne yeni pazarlar ve potansiyel müşteriler eklemeye devam ediyor. Akdeniz bölgesinde yer alan İskenderun’da  80 bin m2 toplam alan üzerine kurulu, 38 bin m2 kapalı alanda üretim yapan firma, Türkiye’nin önde gelen entegre filtre üretim tesisleri arasında yer alıyor.  600 kişilik istihdam kapasitesiyle otomobiller , ticari ve zirai araçlar, iş makineleri ve endüstriyel kullanımlar için 6 bin farklı tipte yağ, yakıt , hava ve hidrolik filtreleri imal eden firmanın Dış Ticaret Müdürü Aydın Cafer, FIL FILTER markasının Madrid Anlaşmasına uygun olarak WIPO Kapsamında 51 ülkede tescil edildiğini belirterek, “Fil Filtre, her geçen gün geliştiren yeni ürün çeşitleri ile gerek Türkiye ve gerekse 80 Ülkede birçok saygın O.E.M , O.E.S ve Aftermarket müşterisinin güvenilir tedarikçisi olarak kaliteli ürün ve üstün hizmet sunmaktadır. Türkiye pazarından en büyük satış payı almaktayız ve kaliteli ürünlerimizi Amerika , Şili , Peru, Brezilya,  İngiltere , Almanya , Belçika, İtalya, Fransa, İspanya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Polonya, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Sırbistan, Moldova, Makedonya,  Fildişi Sahili, Mısır, Senegal, Gana, Cezayir, Moritanya, Fas, Tunus, Tanzanya, S.Arabistan, Suriye, Lübnan, Irak,İran, B.A.E, Ürdün, v.s. tüm dünya pazarlarına ihraç etmekteyiz” diye konuştu.

Müşteri  memnuniyetini kalite ölçüm kriteri olarak kabul ettiklerini ifade eden Aydın Cafer, “Sosyal paydaşlarımız; firmamızın tüzel kişiliği, ortakları, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz olup, Sosyal Paydaşlarımızın Memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak temel hedefimizdir. Ürün kalitesini garanti altına almak ve müşteri beklentilerini karşılamak üzere üstün hizmet sunmak için üretim sistemimizde ISO -9001 : 2008 ,  ISO-TS 16949:2002 ve ISO 140001:2004 Kalite Yönetim Sistem Standartlarının gerekleri yerine getirilmiş ve kalite yönetim sistemimizin başarısı belgelendirilmiştir. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli farklılığımız ise kaliteli ürün, üstün hizmet ve rekabete açık fiyat anlayışımızdır” açıklamasını yaptı.

HEDEF, GLOBAL MARKA OLMAK

Önümüzdeki dönemdeki ilk amaçlarını ihracatta yeni pazarlara ulaşmak olarak açıklayan Aydın Cafer, şöyle devam etti:  “Dünyada otomotiv sektöründeki  araç üreticileriyle ve global markalarla işbirliklerimizi geliştirerek satışlarımızı artırmayı planlıyoruz. Ama en önemli hedefimiz FIL FILTER’i bir global marka haline getirmektir.”

Fil Filtre

Funda BİNGÖL - LOJİSTİK EKİPMANLAR DERGİSİ

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.