01 Ekim 2020
  • İstanbul16°C
  • Ankara11°C

HÜNER LOJİSTİK, 300 TIRSAN TREYLER YATIRIMI YAPTI

Hüner Global Lojistik, 11 Haziran 2020 tarihinde (bugün) 300 Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride treylerin anlaşmasını imzalayarak, ilk aracı, online video konferansta teslim aldı

Hüner Lojistik, 300 Tırsan treyler yatırımı yaptı

11 Haziran 2020 Perşembe 15:47

Türk taşımacılık sektörü, Covid 19 pandemi etkisini atlatarak normalleşmenin adımları anlamını taşıyan yatırımlarını sürdürüyor. Bugün de, Hüner Global Lojistik, 300 Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride treylerin anlaşmasını gerçekleştirerek, ilk aracın teslimini zoom üzerinden canlı yayında yaptı. Törene, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Melisa Hüner,  Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi  Arda Hüner ve Genel Müdürü Ercan Kulaksız iştirak etti.

Pandemi sürerken, yaşamın da sürdüğünü ifade eden Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Herkes kendisi ve başkası için artık sağlığına daha dikkat etmek zorunda. Meclis’te yeni bir yasa var e-imzalar daha da yaygınlaşacak. Nitelikli imza düzenlemesini bekliyoruz. Avrupa’da bir müşteriye ulaşmada artık daha az zorlanacağız. SAP üzerinden aracımızı nasıl gösterebiliriz gibi uygulamaları geliştirmemiz lazım ama hiçbir şey insana dokunmadan çok da verimli olamıyor” diye konuştu.

cetin-nuhoglu-008.jpgTırsan-Hüner iş ilişkilerinde 25. yıl

Hüner Global Lojistik ile 1995 yılından beri iş ilişkilerinin sürdüğünü vurgulayan Çetin Nuhoğlu, şöyle devam etti: “1000’den fazla araç verdik. Bu yıl içinde 300 adetlik bir alımın sözleşmesi imzalandı, bu sözleşmenin duyurusunu yapıyoruz. Ardından ilk aracın teslimatını yaptık.  

“Rakibim yok,  o nedenle hedefleri de kendim belirliyorum”

1977 yılından bu yana Tırsan Treyler’in başındayım. Aile ile birlikte bir yandan üretim yaparken, diğer yandan, uluslararası nakliye yapıldı. 1987’de aile ayrıldı, ben treylerin başında devam ediyorum. Tırsan, 1977’de üretime başladı Avrupa’da ilk fabrikasını 1998’de kurdu. Daha yeni yayınlanan bir araştırmaya göre, Avrupa’nın ilk 3’ü arasına girdik. Türkiye’de 7-8 binlik pazar varken bütün AB’nin 250 bin olduğu bir pazarda 25-30 bine ulaşmak zor değil. Ama Türkiye’de 8 binli adetlere ulaşıp, hala müşteri memnuniyetiyle büyümek işte asıl başarı budur. Patentte 3. sıradayız. Bu durum, Türk otomotiv sanayinin büyüklüğü gözönüne alındığında çok önemli bir noktadır. Özellikle yurtiçi taşımalarda ve ihalelerde treyler Tırsan ise firma tercih ediyor. Gerekçesi de, aracın daha az mazot yakması, uyumlu olması ve bakımlarının daha uzun aralıklarda olmasıdır. Mazot avantajları ve uyum Tırsan’ın başarısının kesin delilidir. İkinci önemli kriter de, satılan araçta ikinci el değeridir. İkinci el değeri en yüksek aracı sorun aldığınız yanıt Tırsan olacaktır. Hala bir rakibim yok ve ben de hep kendime hedefler koyuyorum. Bu da beni dinç tutuyor.”

“Üretim hedeflerinde revize yok”

Ağır ticari pazarının olumlu yönde seyrettiği, bu olumlu gidişe bakarak üretim hedeflerini yenileyip yenilemeyeceği sorusunu Nuhoğlu, şöyle yanıtladı: “Şu an yüzde 50 kapasite ile çalışıyoruz. Çünkü pandemi süreci tüm üretim fonksiyonlarımızı etkiledi. Zorlasak bile üretim  artırımı mümkün değil.  Gerçekten ayakta kalabilecek ve benzer bir risk olursa ayaklarınızın üzerinde durabilecek şekilde ilerlemelisiniz. Henüz bu süreç bitmedi. Yeni normali kapasitenin yüzde 50’si ile çalışmaya devam edeceğiz.”

tirsan-huner-teslimat.jpgHNR Lojistik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Arda Hüner,

arda-huner-002.jpg“Tırsan, global rakiplerle çok başarılı bir şekilde rekabet ediyor, bir Türk markası olarak bundan gurur duyuyoruz.  Ekonomik kriz nedeniyle geçen yılı yatırım yapamadan geçtik. Sefer sayılarına bakıldığında sektörde ilk 5 arasındayız. Burada kalmak ve daha ileri gitmek için yatırım yapmalıydık. Güzel bir ekibimiz var, büyük bir aileyiz. Yurtdışı ile beraber 500 çalışana sahibiz. Hedeflerimiz büyük. Yatırım kararımız, herkesin kafasında soru işareti olduğu bir ortamda ülkemize güvenin göstergesidir. Bu yatırımı bir Türk markasıyla gerçekleştirmiş olmaktan da mutluyuz. Ağırlıklı olarak Almanya, İtalya ve Fransa’ya taşımacılık yapıyoruz. Yeni dönemde Polonya, Yunanıstan ve Kuzey Baltık ülkeleri destinasyonlarını da güzergahımıza ekleyeceğiz.”

melisa-huner-001.jpgHNR Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melisa Hüner Melisa Hüner:

Kurucumuz İbrahim Hüner’in mirasını büyütmek için çalışıyoruz. Yatırımlarımızı sürdürmek arzusundayız. Çetin Bey, bizi çok iyi tanıdığı için her şeyi çok güzel özetledi.

ertugrul-erkoc.jpgTırsan Satış ve Bayi Yönetimi Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, Bütün teslimatları eylül-ekim ayında tamamlamış olacağız. Teslim ettiğimiz araçlar, farklı marka çekiciler ile kullanım olanağı sağlayan süspansiyon modeliyle donatılmıştır.

ercan-kulaksiz.jpgHüner Global Lojistik Genel Müdürü Ercan Kulaksız

Hüner, 95 yılından bu yana büyümeye devam ediyor. Şimdiye kadar 1300’ün üzerinde semi treyler alımı yaptık. Yatırım kararımız pandemi öncesi son çeyrekte alınmıştı. Pandemi dönemiyle 45 milyon Euro’luk yatırımı ertelemiştik. Yeniden gündeme aldık. Toplamda 300 çekici 500 treyler yatırımı yapacağız. Yüzde 30’u yenileme yatırımı olacak. Yatırımlarla birlikte filomuzda toplam 500 çekici 800 treylere ulaşacağız. Ben 25 yıldır Tırsan’daydım orayı hala kendi işyerim olarak görüyorum. Hüner de, hiç başka markayı tercih etmemiş. Toplam satın  alma maliyeti ve ikinci el avantajları nedeniyle artık TIRSAN’ı kendi markamız olarak görüyoruz. Müşterilerimizin de bize TIRSAN konusunda baskıları oluyor. Tırsan’lar geldi mi diyorlar. Bu yatırımı yapmamızda müşterilerimizin çok etkisi oldu.

Selçuk ONUR - LOJİPORT

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.