29 Mayıs 2020
  • İstanbul19°C
  • Ankara12°C

SAF-HOLLAND’DAN BEŞİNCİ TEKERLER İÇİN YENİ RECOLUBE®

5. teker üst plakasındaki otomatik gres dağılım sistemi, artık ayarlanabilir beşinci tekerlerde kullanılmak üzere optimize edildi. Otomatik yağlama sistemi, bakım ve onarım işlemlerini daha rahat hale getirirken filoların işletme maliyetlerini azaltıyor

SAF-HOLLAND’dan beşinci tekerler için yeni RECOLUBE®

03 Ekim 2018 Çarşamba 17:07

SMART STEEL inovasyon diski ile SAF-HOLLAND, mekanik parçalarını çeşitli  sensör ve elektronik parçalarla geliştirerek çekici kullanıcılarının günlük görevlerindeki iş yüklerini azaltıyor. Ticari araç bileşenlerinin tedarikçisi SAF-HOLLAND, yağlama işlemini otomatikleştirmek için beşinci tekerlerini RECOLUBE® yağlama pompasıyla birleştiriyor. SAF-HOLLAND Mühendislik Direktörü Alan Feltham konuyla ilgili olarak:  “Filo işletmecileri, yağlama pompası kullanımı ilave maliyetinin kazançlı geri dönüşünü hızlı bir şekilde alıyorlar; Otomatik yağlama, manuel yağlamanın yerini alıyor ve aynı zamanda gresinin dozunu hassas bir şekilde ayarlayarak, uzun vadede ticari araçların daha ekonomik bir şekilde çalışmasını sağlıyor” diye belirtti.

Otomatik Yağ Dağıtımı

Kalıcı olarak monte edilen RECOLUBE® sistemi, beşinci tekerleri bağımsız olarak gres yağıyla besliyor: Pompa, RECOLUBE® Power SKX 372 yüksek performanslı yağın hassas bir şekilde ölçülen ideal miktarını dağıtmak için entegre yağ dağıtıcısı kullanıyor ve beşinci teker için en iyi bakımı sağlıyor. Bağımsız çalışan beş pompa elemanı, gres yağını yüksek basınç ile üst plakaya taşıyor ve yağlama kanalları eşit olarak dağıtıyor. Böylece kilit ve üst plakadaki diğer dört nokta için kalıcı yağlama sağlanıyor.

Hassas uyarlanmış yağlama planı

RECOLUBE®, çekicinin merkezi araç bilgisayarına standart bir arayüzle bağlanıyor. Burada tam olarak uyarlanmış bir yağlama planı depolanıyor ve bu sistem, normal sürüş sırasında her 90 dakikada bir, üst plakanın düzenli olarak yağlanmasını sağlamak için kullanılıyor.

Yağ dolum seviyesi, şeffaf besleme tankında bir bakışta görülebiliyor. Yağ haznesi tükendiğinde, RECOLUBE® sistemi elektronik olarak kokpit ekranında "boş" uyarısı gösteriliyor. Monteli standart yağlama nipeli, deponun hızlı ve kolay bir şekilde doldurulmasını sağlıyor: Standart bir  gres yağı, özel gresi maksimum dolma seviyesine ulaşana kadar depoya taşıyor. Bundan sonra, aksi bir durum olmadığı takdirde bakım gerektirmeyen sistem kullanıma hazırdır. Depo, yaklaşık 1 yıl ya da 100.000 kilometre sürüş boyunca yağı muhafaza ediyor. Yüksek pompa kapasitesi sayesinde, RECOLUBE®, -25 ° C gibi aşırı soğuk veya 80 ° C aşırı sıcaklıklardaki zorlu koşullarda bile güvenilir şekilde çalışıyor.

Çevre dostu sistem

SAF-HOLLAND yağ pompasının kullanıldığı nakliye filolarında , örnek olarak  tüm ağır MAN kamyonlarda, sürücüler veya servis çalışanları artık beşinci tekerleri elle yağlamıyor.  RECOLUBE® greslerin dozlarını tam olarak ayarlıyor, böylece sadece gerekli yağ miktarları kullanılır ve daha fazla yağ kullanılmaz veya gres yol boyunca bitmez. SAF-HOLLAND OEM Kamyon/Otobüs Satış Müdürü Gerhard Herberg konuyla ilgili olarak;, “Yağ pompasında bulanan yüksek performanslı gresinin otomatik ve hassas bir şekilde dozunun ayarlanması, çevreyi uzun vadede koruyarak tüketimi azaltır” diye belirtiyor.

Ayarlanabilir beşinci teker SK-S 36.20 H ile birlikte yeni uygulama alanına ek olarak, RECOLUBE®  20 tonluk SK-S 36.20 kategorisindeki beşinci tekerler için uygundur. SAF-HOLLAND yağ pompası, 36 tona kadar ağır hizmet tipi için uyumlu beşinci teker SK-HD 38.36 ile Ocak 2017'den beri standart olarak ağır MAN kamyonlarına monte edilmektedir.

saf-holland_recolube_besinci-teker.jpgSAF-HOLLAND_RECOLUBE_ Beşinci teker

SAF-HOLLAND RECOLUBE® yağ pompası ile donatılmış ticari araçların beşinci tekerleri otomatik olarak yağlanır.

saf-holland_yag-pompasi_recolube.jpg

SAF-HOLLAND_yağ_pompası_ RECOLUBE

SAF-HOLLAND'ın RECOLUBE® yağ pompası, yaklaşık bir yıl boyunca gres yağını korur. Şeffaf depo tankı, bir bakışta dolum seviyesini gösterir.

LOJİPORT

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.